ESKA Team
Startuj z nami |


Radio ESKA

ESKA Team

Festina

Bike Maraton

GoBike

Selev

Sixtus
październik 2010

Ostatnie dwie edycje ESKA Bike Maraton zostały rozegrane w weekend drugiego i trzeciego października. Kolarze ścigali się najpierw w Świeradowie Zdroju, a następnie w Karpaczu.
Dwa maratony, dzień po dniu były nie lada wyzwaniem dla wielu zawodników. Najpierw ścigaliśmy się w Świeradowie Zdroju. Jak zawsze trzy dystanse: Giga, Mega i Haro, wymagały przejechania kolejno 71km, 46km i 31km. W Karpaczu podobnie: 73km, 51km i 29km. Obie trasy faworyzowały kolarzy dobrze czujących się na górskich, interwałowych trasach. W Świeradowie Zdroju i w Karpaczu ilość przewyższeń wynosiła od ok. 1 000 m. dla najkrótszych dystansów do ponad 2 000 m. dla najdłuższych.
Pogoda dopisała. Obeszło się bez deszczu, a przez chmury często wyglądało słońce. Warunki na trasie również były bardzo dobre. Zawodnicy ścigali się po szerokich leśnych drogach. Nie brakowało też trudnych single tracków.
Były to dwie ostatnie edycje, które przesądziły o losach całej serii ESKA Bike Maraton… Podsumowanie już wkrótce!

Wyniki ESKA Team

Świeradów Zdrój:


Karpacz:


5 wrzesień 2010

Kolarze ścigali się w Poznaniu, w dziesiątej edycji ESKA Bike Maraton, na trzech płaskich dystansach, Haro, Mega i Giga.

Ponad 1200 kolarzy przyjechało piątego września do Poznania by zmierzyć się z nowym wrogiem. Czekała na nich nie interwałowa, trudna technicznie trasa, ale długa jednostajna gonitwa. Kolarze na metę wpadali grupami i emocjonujące finisze decydowały o zwycięstwie lub porażce.

Teren górzysty wymaga siłowego przygotowania. Długie podjazdy, a następnie techniczne zjazdy premiują inne aspekty kondycji niż jednostajny kilkugodzinny wysiłek w okolicach 85% tętna maksymalnego. Dla wielu kolarzy było to coś zupełnie innego niż to, co do tej pory przeżywali w górach. Jedni czuli się jak ryby w wodzie, inni z niecierpliwością odliczali mijane kilometry.

W klasyfikacjach indywidualnych kolarze Xenofit ESKA Team i Festina ESKA Rock Team trzy razy stanęli na najwyższym podium. Na najgłośniejsze owacje zasłużyli Joanna Wołodźko, Szymon Zagórski i Krzysztof Filipiak. Miejsca drugie wywalczyli Patrycja Szłapak, Karolina Kozioł i Marcin Piecuch. Na trzecim miejscu w swoich kategoriach dojechali Joanna Owczynników, Aleksander Bańdura i Robert Dziubanowski.

Drużynowo Xenofit ESKA Team zajęła trzecie miejsce. Marcin Piecuch, Aleksander Bańdura, Mirosław Sokołowski i Antonii Bańdura przywieźli łącznie 2722 punkty. W klasyfikacji generalnej drużyn Xenofit ESKA Team zajmuje miejsce drugie. Z 2473 punktami zdobytymi przez Arkadiusza Cygana, Karolinę Kozioł, Adriana Tyszeckiego i Krzysztofa Tyszeckiego Festina ESKA Rock Team zakończyła maraton w Poznaniu na miejscu ósmym i to samo miejsce zajmuje w klasyfikacji generalnej drużyn.

Pełne wyniki:


28 sierpień 2010

W Wieluniu zawodnicy Xenofit ESKA Team oraz Festina ESKA Rock Team dwanaście razy stawali na podium!

Padający od rana deszcze nie zwiastował łatwych warunków na trasie. Wszyscy przygotowywali się na walkę z błotem, które zalegało w wielu miejscach. Po kilku godzinach deszcz ustał i zawodnicy finiszowali w promieniach słońca.

W Jeleniej Górze dwunastu zawodników zmieściło się w pierwszych dziesiątkach klasyfikacji indywidualnych. W Wieluniu tyle samo zawodników stanęło na podium! W pierwszych dziesiątkach klasyfikacji indywidualnych znalazło się siedemnastu kolarzy!

Zawodnicy Xenofit ESKA Team i Festina ESKA Rock Team zajęli cztery pierwsze, sześd drugich i dwa trzecie miejsca! Na najwyższym podium stanęli Joanna Wołodźko, Krzysztof Filipiak, Stanisław Werda i Szymon Zagórski. Drugie miejsca wywalczyli Joanna Owczynników, Patrycja Szłapak, Baodura Aleksander, Baodura Antoni, Marcin Piecuch i Mirosław Sokołowski, a trzecie Karolina Kozioł i Arkadiusz Cygan.

W klasyfikacji drużyn Xenofit ESKA Team zdobywając 2750 punków zajęła drugie miejsce. Festina ESKA Rock Team z 2277 punktami wywalczyła miejsce szóste. Dla Xenofit ESKA Team punkty wywalczyli Aleksander Baodura, Marcin Piecuch, Mirosław Sokołowski, Stanisław Werda, a dla Festina ESKA Rock Team Karolina Kozioł, Arkadiusz Cygan, Adrian Tyszecki, Krzysztof Tyszecki.

W klasyfikacji generalnej drużyn, po ośmiu edycjach, Xenofit ESKA Team zajmuje dobre drugie miejsce, tracąc jedynie 154 punkty do pierwszego. Festina ESKA Rock Team zajmuje miejsce ósme. Nad kolejną drużyną zawodnicy Festina ESKA Rock Team wypracowali aż dwa tysiące punktów przewagi, a do awansu na miejsce siódme brakuje niecałych dwustu.

Pełne wyniki:


14 sierpień 2010

W Jeleniej Górze dwunastu zawodników z Xenofit ESKA Team i Festina ESKA Rock Team znalazło się w pierwszych dziesiątkach klasyfikacji indywidualnych. Połowę tych miejsc zdobyły kobiety! Brawo Panie!

Na szczególne wyróżnienie zasłużyły Joanna Owczynników (Xenofit ESKA Team) i Karolina Kozioł (Festina ESKA Rock Team). Obydwie zawodniczki prezentują świetną formę już od początku roku. W klasyfikacji generalnej Mega K1 zajmują dwa pierwsze miejsca. Joanna Owczynników z trzema zwycięstwami (na 5 startów) pewnie zmierza ku zwycięstwu w klasyfikacji generalnej. Trzymajmy kciuki!

Na kilka dni przed maratonem nad Jelenią Górą przeszły intensywne opady, przez co warunki na trasie nie były łatwe. Najgorzej było na trasie Giga, gdzie przejechanie 93km utrudniały powstałe po opadach bagna. Poziom wody był na tyle duży, że nie wszystkie odcinki dało się przejechać na rowerze. Na starcie zjawiło się wielu dobrych zawodników. Wraz z ESKA Bike Maraton przeprowadzono Mistrzostwa Polski PZKol. i amatorów.

Na pokonanie najdłuższej trasy zdecydowało się tylko trzech naszych zawodników: Stanisław Werda z Xenofit ESKA Team oraz Adrian i Krzysztof Tyszeccy z Festina ESKA Rock Team. Mimo ciężkich warunków Stanisław Werda zwyciężył w klasyfikacji M5, a Adrian Tyszecki zajął 6 miejsce w kategorii M1. Na szczęście w dniu zawodów pogoda dopisała.

W klasyfikacji drużynowej Xenofit ESKA Team zajęła czwarte, a Festina ESKA Rock Team dziewiąte miejsce. Dla drużyn punkty zdobyli:

Xenofit ESKA Team
Stanisław Werda
Joanna Owczynników
Aleksander Bańdura
Joanna Wołodźko

Festina ESKA Rock Team
Karolina Kozioł
Adrian Tyszecki
Paweł Wacławek
Krzysztof Filipiak

W klasyfikacji generalnej Xenofit ESKA Team spadła na drugie miejsce. Do pierwszej drużyny tracą jedynie 189 punktów i jesteśmy pewni, że odrobią tę stratę. Festina ESKA Rock Team zajmuje ósme miejsce. Zawodnicy tej drużyny nadal realizują plan, jakim jest ukończenie ESKA Bike Maraton 2010 w pierwszej dziesiątce.

Pełne wyniki:


14 sierpień 2010

Jeleniogórska edycja ESKA Bike Maraton nie podzieliła losu zeszłotygodniowych zawodów w Świeradowie Zdroju. Wówczas załamanie pogody uniemożliwiło przeprowadzenie wyścigu. Tym razem pogoda nie zawiodła. ESKA Bike Maraton, a wraz z nim Mistrzostwa Polski PZKol'u i amatorów zostały rozegrane w promieniach słońca.

Najkrótszy dystans Haro, to 29km, Mega to 63km, a najdłuższy, Giga, na którym rozegrane zostały równolegle Mistrzostwa Polski to 93km.

Na najdłuższym dystansie najszybszy okazał się Marek Galiński z drużyny "JBG2 MTB TEAM". Przejechanie ponad 90 km w górzystym terenie zajęło mu niecałe cztery godziny. Rywalizację na krótszym dystansie, Mega z czasem dwóch godzin i czterdziestu dwóch minut wygrał Rafał Suszko z drużyny "UKS WYGODA BIAŁYSTOK". Na najkrótszym dystansie najszybszy był Dawid Bujalski z "KKW JAMA WAŁBRZYCH". Pokonanie 29 km zajęło mu jedną godzinę i pięć minut.

Wśród drużyn najlepsza okazała się "TARIS SEVROLL PUSZCZYKOWO". Drużyna Xenofit ESKA Team z 2329 punktami zdobytymi przez Joannę Wołodźko, Aleksandra Bańdurę, Stanisława Werdę i Joanne Owczynników zajęła czwarte miejsce. Festina ESKA Rock Team z 1937 punktami zakończyła rywalizację w Jelenie Górze na 9 miejscu. Punkty dla drużyny zdobyli:
Karolina Kozioł, Paweł Wacławek, Krzysztof Filipiak i Adrian Tyszecki.

Wyniki:
Giga
1 Marek Galiński "JBG2 MTB TEAM" 03:56:53
2 Marek Konwa "SHIMANO POLSKA" 03:59:48
3 Wojciech Halejak "MRÓZ ACTIVE JET" 04:05:00

Mega
1 Rafał Suszko "UKS WYGODA BIAŁYSTOK" 92 02:42:54
2 Karol Michalski "WARSZAWSKI KLUB KOLARSKI" 02:44:20
3 Kacper Kozioł "KROSS RACING TEAM" 02:45:48

Haro
1 Dawid Bujalski "KKW JAMA WAŁBRZYCH" 01:05:34
2 Marek Urbaniak "CCC TEAM BIKE LUBIN" 01:05:36
3 Przemysław Mikołajczak "" 01:06:41

Drużyny
1 TARIS SEVROLL PUSZCZYKOWO 2703 pkt.
2 CORRATEC TEAM 2653 pkt.
3 SUBARU TREK GDYNIA 2583 pkt.


31 lipiec 2010

Zwycięstwem Xenofit ESKA Team zakończyła się krakowska edycja ESKA Bike Maraton! Dla ESKA Team punktowali Arkadiusz, Aleksander oraz Antonii Bańdura. Do puli 700 pkt dorzucił Stanisław Werda. Na trasie trwała zażarta walka. Druga drużyna, Corratec Team, straciła do prowadzących jedynie 27 punktów.

Pierwszego sierpnia do Krakowa zjechało ponad tysiąc kolarzy. W ramach VII edycji ESKA Bike Maraton zawodnicy rywalizowali jak zawsze na trzech dystansach. W Krakowie kolarze mogli wybrać 83 km trasy Giga, 61 km trasy Mega lub 23 km trasy Haro. W barwach ESKA Team wystartowało 21 zawodników. Można ich było dostrzec na wszystkich trzech dystansach.

Dla Xenofit ESKA Team najmocniej pracowała rodzina Bańdura. Arkadiusz, Aleksander i Antonii Bańdura zdobyli razem 2 024 punkty, co razem z 700 punktami dowiezionymi przez Stanisława Werdę dało Xenofit ESKA Team pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej w Krakowie! Tym samym Xenofit ESKA Team umocniła swoją pozycję w klasyfikacji generalnej drużyn. Po sześciu rozegranych edycjach zajmuje pierwsze miejsce wyprzedzając drugą drużynę w klasyfikacji generalnej drużyn - TARIS SEVROLL PUSZCZYKOWO o 185, a trzecią CORRATEC TEAM o 664 punkty.

Zdobywając 2 024 punkty Bańdura Team, pewnie jedzie ku zwycięstwu w klasyfikacji generalnej rodzin. W Krakowie zdeklasowali konkurencję, ich przewaga nad drugą rodziną, Buczek, wyniosła ponad trzysta punktów. Do końca pozostało jednak jeszcze sześć edycji, w czasie których, wszystko może się zdarzyć.

Festina ESKA Rock Team zdobywając 1 562 punkty zakończyła maraton w Krakowie dopiero na 23 miejscu. W klasyfikacji generalnej drużyn po sześciu edycjach zajmuje siódme miejsce. Punkty dla drużyny w Krakowie dowieźli: Karolina Kozioł, Paweł Wacławek, Witodl Trzciński i Grzegorz Kowal. Arek Cygan z powodu wypadku nie ukończył wyścigu.

W klasyfikacja indywidualnych zdobyliśmy trzy pierwsze oraz trzy drugie miejsca. Na najwyższym stopniu podium stanęli: na dystansie Mega Joanna Wołodźko w kategorii K3, a na dystansie Giga, Arkadiusz Bańdura w kategorii M1 i Stanisław Werda w kategorii M5. Drugie miejsca zajęli: na dystansie Mega Joanna Wołodźko w kategorii K1 oraz na dystansie Giga Marcin Piecuch (M2) i Antonii Bańdura (M4).10 lipiec 2010

ESKA Bike Maraton Tarnów: Maraton dwóch żywiołów.
Po pięciu edycjach rozegranych w południowo-zachodniej części Polski, przyjechaliśmy do Tarnowa – polskiego bieguna ciepła. Już wczesne godziny ranne nie pozwalały mieć wątpliwości. Nadchodził upalny dzień. Już około godziny dziesiątej, na godzinę przed startem, bezchmurne niebo i palące słońce spychało wszystkich w cieniste miejsca. Atmosferę podgrzewali organizatorzy: „Niedawna powódź zostawiła po sobie ślady na trasie. Zachowajcie szczególną ostrożność.” Minuty uciekały i już za chwilę mieliśmy się zmierzyć z dwoma żywiołami.

Słońce
Już stojąc w sektorach czuliśmy, że pogoda nie ułatwi nam zadania. Na szczęście jesteśmy przygotowani. Wiemy gdzie są bufety i jak rozplanować całą trasę, by nie pozwolić bidonom i camelbakom wyschnąć. Ekipy z bidonami na zmianę już w drodze na wyznaczone miejsca. Odliczamy ostatnie minuty do startu. Na niebie pojedyncze, małe chmurki. Ruszyliśmy. Najpierw długi odcinek po asfalcie. Wyjeżdżamy z miasta. Szybkie ucieczki i już po kilku kilometrach zaczyna się rutyna. Podjazd, mozolna wspinaczka i pełna koncentracja. Adrenalina po starcie powoli opada i zaczynamy odczuwać słońce. Coraz częściej sięgamy do bidonów. Na stromych podjazdach, miejscami dochodzących do 20% nachylenia, powietrze stoi niemal nieruchomo. Na szczęście na zjazdach jest chłodniej.

Woda
Ta sama woda, na którą wręcz rzucali się kolarze po dotarciu na kolejne bufety, kilka tygodni wcześniej przygotowała nam istne piekło na trasie. Intensywne opady spowodowały, że leśne drogi pełne były głębokich, niekiedy na trzydzieści i więcej centymetrów kolein. Wpadnięcie w taką koleinę na zjeździe jednoznaczne było z upadkiem, których nie brakowało na trasie. Głębokie koleiny w poprzek drogi dodatkowo utrudniały maraton. Niejednokrotnie trzeba było wykazać się refleksem i na czas podnieść rower, by przeskoczyć przeszkodę. Do tego wszystkiego należy doliczyć błoto, które w sposób losowy określało kierunek jazdy roweru.

Nie dość, że warunki atmosferyczne zagwarantowały nam mocne wrażenia, to połączenie szóstej edycji ESKA Bike Maraton z eliminacjami do Pucharu Polski maratonów MTB spowodowało, że do Tarnowa przyjechało wielu dobrych zawodników. Bez wątpienia był to jeden z najtrudniejszych maratonów w tym roku. Udało nam się pięciokrotnie stanąć na podium, w tym dwukrotnie na najwyższym stopniu.

Drużynowo Xenofit ESKA Team zdobywając 2740 punktów zajęła drugie miejsce. Dla drużyny punktowali Stanisław Werda, Aleksander Bańdura, Arkadiusz Bańdura i Mirosław Sokołowski. Tylko 15 punktów dzieliło Xenofit ESKA Team od pierwszego miejsca. Festina ESKA Rock Team zajęła dwunaste miejsce. Dla drużyny punkty zdobyli Karolina Kozioł, Robert Dziubanowski, Mikołaj Jurkowlaniec i Witold Trzciński.

Pełne wyniki klasyfikacji indywidualnych:


19 czerwiec 2010

„Festina ESKA Rock Team” - chciałoby się krzyknąć! Niedawno czytaliśmy, że cel jaki postawiła kapitan drużyny Agnieszka Kozioł na sezon 2010 to top 10. Tymczasem piątą edycję ESKA Bike Maraton zawodnicy tej drużyny zakończyli na piątym miejscu, awansując w klasyfikacji generalnej drużyn na miejsce szóste. Do sukcesów Xenofit ESKA Team już zdążyliśmy się przyzwyczaić. Niezawodni Joanna Owczynników, Stanisław Werda, Marcin Piecuch i Patrycja Szłapak zagwarantowali swojej drużynie trzecie miejsce, ale po kolei.

„(…) trasy rowerowe prowadzące po terenach naszej Gminy spełnią nie tylko oczekiwania najbardziej wymagających zawodników BM, ale także zachwycą urodą krajobrazu i pięknem natury (…)”, tymi słowami burmistrz Piechowic, Zofia Grabias-Baranowska zapraszała na piątą edycję ESKA Bike Maraton. Piechowice to gmina miejska w powiecie jeleniogórskim w województwie dolnośląskim. Na jeden weekend stały się centrum zmagań ponad ośmiuset kolarzy.

Rano, przed startem, jak zawsze ostatnie poprawki. Sprawdzanie ciśnienia w oponach, przygotowanie bidonów i camelbaków, ostatnie zerknięcie na prognozę pogody i już można się szykować na start. Dzień wcześniej padało, więc każdy obawiał się warunków na trasie. Organizatorzy jednak uspokajali: „jest sucho”. I ruszyliśmy. Trasa bardzo szybka. Niemal całkowicie poprowadzona szutrowymi drogami. Dużo miejsca do wyprzedzania, szerokie, bezpieczne zakręty na zjazdach. To wszystko powodowało, że średnie prędkości na trasie giga (87 km) sięgały 28 km/h. Nie obeszło się bez technicznych akcentów. Ostatni zjazd poprowadzony stromym zboczem, po kamieniach, korzeniach i w błocie wymagał dużych umiejętności od zmęczonych zawodników. Tu triumfowali Ci, którzy założyli opony z agresywnym bieżnikiem.

Bohaterami piątej edycji zostali Robert Dziubanowski, Arkadiusz Cygan, Karolina Kozioł oraz Adrian Tyszecki, którzy zagwarantowali swojej drużynie (Festina ESKA Rock Team) piąte miejsce. Na dystansie Giga na wyróżnienie zasłużył Marcin Piecuch który nawiązał równą walkę z olimpijczykiem Markiem Galińskim oraz zawodnikami zawodowej grupy kolarskiej Mróz Active Jet. Ostatecznie, po wymianie przebitej dętki na dwa kilometry przed metą, dojechał na 8 miejscu (open) tracąc jedynie 10 minut do zwycięzcy.

Pełne wyniki klasyfikacji indywidualnych:


5 czerwiec 2010

Mimo niesprzyjających warunków pogodowych głodni emocji kolarze mogli zmierzyć się w czwartej edycji ESKA Bike Maraton. Zjechaliśmy do Polanicy-Zdrój.

Od wielu dni nad Polską gromadziły się ciemne chmury. Ulewne deszcze zmusiły organizatora ESKA Bike Maraton do przeniesienia trzeciej edycji na inny termin. Większość trasy była nieprzejezdna z powodu niespotykanie dużych opadów. Wszyscy z niepokojem wyczekiwaliśmy na komunikat organizatora. W końcu przeczytaliśmy:
„Jak donoszą nasi korespondenci z Polanicy-Zdrój jest ciepło i przyjemnie. Brak zagrożeń powodziowych . Wszystkie drogi przejezdne. Trasa w całości przejezdna miejscami mokro ale bez błota. My szykujemy się na wasze przybycie, wy szykujcie rowery. Do zobaczenia”

No i trzeba było zmienić smar.

Jak zawsze do wyboru były trzy dystanse. Jak zawsze z niecierpliwością czekaliśmy na start. Dodatkową atrakcją dla kolarzy, zwłaszcza tych z południa Polski, było słońce, którego niektórzy z nas nie widzieli już kilka tygodni.

Dla Xenofit ESKA Team edycja ta była bardzo udana. Zdobyliśmy 2748 punktów zajmując drugie miejsce. Punktowali dla nas Joanna Owczynników (700 pkt), Patrycja Szłapak (700 pkt.), Aleksander Bańdura (676 pkt.) i Marcin Piecuch (672 pkt.). Dzięki temu rezultatowi w klasyfikacji generalnej drużyn zajęliśmy trzecie miejsce, tracąc do lidera jedynie 27 punktów, a do drugiego miejsca 2 punkty. Walka jest bardzo zacięta. Nie możemy doczekać się kolejne edycji.

ESKA Rock Team również zrealizowała swój cel, jakim jest zajęcie miejsca w pierwszej dziesiątce w klasyfikacji generalnej drużyn. Jesteśmy na siódmym miejscu, ale to nie wszystko na co nas stać. Rywalizacja dopiero co rozpoczęła się. W Polanicy zdobyliśmy 2373 punktów, które dowieźli: Arkadiusz Cygan (644 pkt.), Robert Dziubanowski (634 pkt.), Karolina Kozioł (618 pkt.) i Adrian Tyszecki (477 pkt.).

Pełne wyniki:


9 maja 2010

Druga edycja ESKA Bike Maraton rozegrała się w Zdzieszowicach. Gmina ta polożona jest w środkowo wschodniej części województwa opolskiego, w powiecie krapkowickim, u podnóża Parku Krajobrazowego „Góry św. Anny”. Kolarze wreszcie zmierzyli się z górami. Na trasie Mega, liczącej 48 kilometrów ilość przewyższeń dochodziła do tysiąca metrów. Trasa Giga to już prawie dwa kilometry w pionie i 78 kilometrów do przejechania. Kolarze na najkrótszym dystansie, Haro zmierzyli się z 21 kilometrami.

Trasa była bardzo urozmaicona. Zaczęło się od ponad pięciokilometrowego podjazdu pod Górę św. Anny. Na tym odcinku kolarze od razu podzielili się na tych mocniejszych i słabszych. Dzieki temu uniknęliśmy blokowania na błotnistych zjazdach. Okazały się one bardzo wymagające technicznie. Źle dobrane opony od razu przekreślały szanse na płynne pokonanie trasy. Próby chamowania tylnym hamulcem szybko kończyłu się stawaniem w poprzek trasy, lub chociaż niebezpiecznym ześlizgiem. Próba wspomagania hamulcem przednim gwarantowała spektakularny upadek. Smak błota był wytrawny, choć lekko ziemisty. Tego bukietu długo nie zapomnimy.

Zawodnicy Xenofit ESKA Team oraz Festina ESKA ROCK Team zaczęli walkę już na pierwszych kilometrach. W teren pierwszy wjechał Marcin Piecuch (Xenofit ESKA Team). Tam jednak przegonili go inni zawodnicy i zmagania ukończył na czwartym miejscu (Open) i drugim miejscu w kategorii wiekowej (M2) na dystansie Giga. Z niecierpliwością czekamy na wyniki klasyfikacji generalnych po dwóch edycjach.

W Zdzieszowicach zajęliśmy cztery pierwsze miejsca:

Trzy drugie miejsca:

Oraz trzy trzecie miejsca:

Pełne wyniki:25 kwietnia 2010

W niedzielę, 25 kwietnia, rozegrany został pierwszy maraton jubileuszowej dziesiątej edycji Bike Maraton. Na starcie stanęła rekordowa liczba - 1610 uczestników. Zawodnikom sprzyjała pogoda. Bezchmurne niebo i delikatny wiatr stworzyły idealne warunki do rywalizacji.

Rywalizacja rozpoczęła się o godzinie jedenastej. Zawodnicy mieli do wyboru trzy dystanse: giga (84 km), mega (53 km) oraz Haro (29 km). Płaskie okolice Wrocławia sugerowały, że będzie to łatwy maraton, jednak występujące gdzieniegdzie błoto i piasek potęgowały zmęczenie.

Pierwsi zawodnicy pojawili się na mecie już po godzinie. To finiszowali kolarze dystansu Haro. Pierwsze miejsce w kategorii Open zajął Rafał Iwan (Bikestacja.pl KCNC). Na pierwszym miejscu w kategorii wiekowej M0 przyjechał Szymon Zagórski (ESKA Rock Team).

Na dystansie mega w kategorii open najszybszy był Tomasz Gaweł (e-bikerzone.pl niepokonani). W kategorii M0 bezkonkurencyjny był Aleksander Bańdura (ESKA Xenofit Team). Na miejscu piątym w kategorii wiekowej M4 przyjechał Robert Dziubanowski (ESKA Rock Team), a w kategorii M6 na trzecim miejscu przyjechał Krzysztof Filipiak (ESKA Rock Team). Wśród kobiet na drugim miejscu w kategorii K0 znalazła się Patrycja Szłapak (ESKA Xenofit Team). Pierwsze miejsce w kategorii K1 zajęła Joanna Owczynników (ESKA Xenofit Team), a miejsce czwarte w tej samej kategorii przypadło Karolinie Kozioł. Drugie miejsce w kategorii K3 wywalczyła Joanna Wołodźko (ESKA Xenofit Team).

Na najdłuższym dystansie, giga, pierwsze miejsce, w kategorii open, zajął Bogdan Czarnota (Kross Racing Team). Pierwsze miejsce w kategorii M1 zajął Arkadiusz Bańdura (ESKA Xenofit Team). Na drugim miejscu w kategorii M2 przyjechał Marcin Piecuch (ESKA Xenofit Team), a chwilę później na mecie pojawił się Arkadiusz Cygan (ESKA Rock Team) zajmując miejsce 5 w tej samej kategorii wiekowej. W kategorii M5 drugie miejsce zajał Stanisław Werda (ESKA Xenofit Team). W kategorii M6 drugi był Mirosław Sokołowski (ESKA Xenofit Team). Wśród kobiet Violetta Dolińska (ESKA Xenofit Team) zajęła pierwsze miejsce w kategorii K4.

W drużynowej klasyfikacji generalnej na prowadzeniu znajduje się ESKA Xenofit Team z 2800 punktami. Tuż za ich plecami przyjechali kolarze Taris Sevrol Puszczykowo zdobywając 2774 punkty. Miejsce trzecie przypadło drużynie Twomark Specialized Endura – 2768 punktów. Drużyna ESKA Rock Team, z 2401 punktami, zajmuje miejsce 12.


Archiwum - Sezon 2009

Aby zobaczyć archiwalne newsy z poczynan ESKA ROCK Team w sezonie 2009 kliknij tutaj
Sezon 2009
Wykonanie: lasser.pl